Astigmatiniai kontaktiniai lęšiai

[fusion_builder_container background_color=““ background_image=““ background_parallax=“none“ enable_mobile=“no“ parallax_speed=“0.3″ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ video_url=““ video_aspect_ratio=“16:9″ video_webm=““ video_mp4=““ video_ogv=““ video_preview_image=““ overlay_color=““ overlay_opacity=“0.5″ video_mute=“yes“ video_loop=“yes“ fade=“no“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=““ padding_top=“20″ padding_bottom=“20″ padding_left=““ padding_right=““ hundred_percent=“no“ equal_height_columns=“no“ hide_on_mobile=“no“ menu_anchor=““ class=““ id=““][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][fusion_text]

Astigmatizmasregėjimo yda, kurią dažniausiai lemia netaisyklinga akies forma, dėl to tinklainėje susidaro neryškus vaizdas. Visų pirma, noriu nuraminti – astigmatizmas nėra liga. Astigmatizmas – dažnas akių defektas, nulemiantis iškraipytą ar miglotą matymą įvairiais atstumais. Astigmatizmas, kuris paprastai yra įgimtas, pasitaiko labai dažnai ir pasireiškia 1 iš 3 žmonių.

Tokiais atvejais su įprastais (sferiniais) akiniais ar kontaktiniais lęšiais astigmatizmą turintis žmogus mato objektus šiek tiek neryškiai ar neaiškiai (išplėstus arba ištemptus). Jei esate trumparegis (-ė) arba toliaregis (-ė), didelė tikimybė, kad jūs taip pat turite astigmatizmą. Matymas, astigmatizmą turintiems žmonėms, priklauso nuo kelių svarbių faktorių, pvz.: amžiaus, veiklos, profesijos. Jei nėra nešiojami specialūs akiniai ar kontaktiniai lęšiai, skirti astigmatizmo korekcijai, vaizdas būna neryškus. Dar daugiau, tai gali sukelti vokų uždegimą (blefaritą), stiprų galvos skausmą kaktos srityje ir tolimesnį matymo blogėjimą. Taip pat žmonėms, turintiems astigmatizmą ir vengiantiems nešioti akinius ar kontaktinius lęšius, formuojasi ankstyvos raukšlės akių ir kaktos srityje, nes jie jaučia nuolatinį norą prisimerkti.

Tikriausiai esate girdėję apie cilindrus jūsų akinių recepte arba „korekciją cilindrais“. Kai žmonės kalba apie „cilindrus“, tai susiję su astigmatizmu. Šiuo atveju aiškų ir stabilų matymą galima išgauti su specialiais sferocilindriniais akiniais arba toriniais kontaktiniais lęšiais dar vadinamais astigmatiniais kontaktiniais lęšiais.Jie skiriasi nuo įprastų (sferinių) akinių ar kontaktinių lęšių. Toriniai akiniai ar kontaktiniai lęšiai, mažindami akių įtampą, pašalina galvos skausmą, akių uždegimo (blefarito) atsiradimą ar regėjimo pablogėjimo riziką.

Ne tik akiniai, bet ir astigmatiniai kontaktiniai lęšiai dabar yra lengvai prieinami. Jie yra tokie pat paprasti naudoti ir patogūs, kaip ir įprasti sferiniai kontaktiniai lęšiai. Jei jūs turite astigmatizmą, įprasti sferiniai lęšiai tik iš dalies pagerins jūsų matymą. Aišku, jūs matysite geriau, tačiau jūsų matymas nebus toks geras, koks galėtų būti. Taip yra todėl, kad lęšiai, pagaminti astigmatizmui koreguoti, fokusuoja šviesos spindulius jūsų akyse kitaip nei sferiniai lęšiai, o tai yra būtent tai, ko jums reikia. Taigi, jei jūs norite matyti gerai, su visomis smulkmenomis, pasirinkite lęšius, skirtus astigmatizmui.

[fusion_imageframe lightbox=“yes“ gallery_id=““ lightbox_image=“https://test2.artedok.lt/wp-content/uploads/2016/09/rsz_astigmatiniai-1.jpg“ style_type=“none“ hover_type=“zoomin“ bordercolor=““ bordersize=“0px“ borderradius=“0″ stylecolor=““ align=“right“ link=““ linktarget=“_self“ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ animation_offset=““ class=““ id=““][/fusion_imageframe]Kokie kontaktiniai lęšiai yra tinkami žmonėms, turintiems astigmatizmą? Minkšti astigmatiniai kontaktiniai lęšiai vadinami toriniais. Toriniai kontaktiniai lęšiai, pavyzdžiui Air optix for ASTIGMATISM, fokusuoja visus šviesos spindulius patenkančius per akį į tinklainę viename taške ir taip yra gaunamas 100% aiškus vaizdas.Air optix for ASTIGMATISM pasižymi puikiomis savybėmis. Jie yra lygūs, lankstūs, drėgni, praleidžiantys pakankamai deguonies į akies paviršių. Svarbiausia, kad Air optix for ASTIGMATISM visuomet užtikrina puikų matymą. Taip pat nešiojant kontaktinius lęšius pravartu nepamiršti ir akinių. Vakare rekomenduojama kontaktinius lęšius išsiimti, akis pailsinti užsidedant akinius. Kontaktinių lęšių nešiotojams svarbu žinoti, kad akinius būtina turėti ir juos naudoti. Kontaktinių lęšių negalima nešioti, kuomet sloguojama, kosėjama, yra temperatūros ar skauda galvą. Tokiu atveju, reikia nešioti AKINIUS. Jeigu neturite akinių svarbu juos įsigyti.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad kiekvienas iš mūsų yra skirtingas ir unikalus, tad reikiamus lęšius jums turi parinkti akių priežiūros specialistas.

Straipsnio autorė: UAB „Optometrijos centras“ optometrininkė Jūratė Redeckienė

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
Last post of the site
Meniu