Multifokiniai (progresiniai) kontaktiniai lęšiai

[fusion_builder_container background_color=““ background_image=““ background_parallax=“none“ enable_mobile=“no“ parallax_speed=“0.3″ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ video_url=““ video_aspect_ratio=“16:9″ video_webm=““ video_mp4=““ video_ogv=““ video_preview_image=““ overlay_color=““ overlay_opacity=“0.5″ video_mute=“yes“ video_loop=“yes“ fade=“no“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=““ padding_top=“20″ padding_bottom=“20″ padding_left=““ padding_right=““ hundred_percent=“no“ equal_height_columns=“no“ hide_on_mobile=“no“ menu_anchor=““ class=““ id=““][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][fusion_text]

Bėgant laikui, apie 40-45 savo gyvenimo metus iki tol gerai matęs žmogus, pajunta, kad nebegali skaityti ar dirbti smulkių darbų įprastu atstumu: raidės atrodo neryškios, o akys pavargsta greičiau. Tai vadinama senatvine toliaregyste arba presbiopija. Nenorite skaitymo akinių? Multifokiniai (progresiniai) kontaktiniai lęšiai – puiki išeitis

Penktąjame savo gyvenimo dešimtmetyje dažnas pradeda nešioti skaitymo akinius, tačiau ne visi juos mėgsta. Dabar jau yra kita išeitis nemėgstantiems skaitymo akinių, bet norintiems matyti gerai tiek į tolį, tiek iš arti – tai multifokiniai (progresiniai) kontaktiniai lęšiai.

Taigi  presbiopija – ne defektas, bet gyvenimo faktas ir puiki galimybė atrodyti puikiai!

Šiuo metu vis daugiau žmonių pasirenka minkštuosius multifokinius (progresinius) kontaktinius lęšius. Spartėjant gyvenimo tempui daugėja žmonių, kuriems privalu nuolat gerai matyti, o kontaktiniai lęšiai gali suteikti aiškų regėjimą bet kuriuo atstumu, leidžia nekeisti aktyvaus gyvenimo būdo, neišduoda amžiaus, tinkami nešioti įvairiomis situacijomis: vairuojant automobilį, sportuojant, medžiojant, taip pat atsiranda galimybė nešioti saulės akinius.

Kontaktiniai lęšiai yra dedami tiesiai ant akies obuolio ir sudaro su akimi vientisą optinę sistemą. Prie jų greitai priprantama, jaučiamas patogumas ir komfortas visą dieną. Progresiniai kontaktiniai lęšiai yra patogūs, vaizdas bet kuriuo atstumu yra lygus, natūralus, nejaučiama jokių staigių vaizdo pasislinkimų ir iškraipymų, kurie yra galimi nešiojant akinius. Jie suteikia nekliudomą periferinį mątymą todėl nereikia sukioti galvos.

multifocal_mediumŠie lęšiai tinka jei:

  • Jums virš 40 metų ir skaitant dėvite akinius;
  • Netenkina anksčiau nešioti kontaktiniai lęšiai.

Multifokiniuose  kontaktiniuose lęšiuose, priklausomai nuo jų dizaino, dioptrijos išdėstytos koncentriškai ir keičiasi laipsniškai – artumo stiprumas centre, o tolumo – periferijoje, arba tolumo stiprumas centre, o artumo – periferijoje.

Su multifokiniais kontaktiniais lęšiais Jūsų regėjimo sistema išmoksta atsirinkti regėjimo aštrumą priklausomai nuo to, kaip arti ar toli norite įžvelgti objektus, pavyzdžiui, jei žiūrite į tolimą objektą, artimus vaizdus smegenys automatiškai ignoruoja, taip užtikrinamas geras matymas tiek į tolį, tiek tarpiniu atstumu, tiek iš arti.

Multifokiniai kontaktiniai lęšiai yra pagaminti iš lanksčios, deguoniui pralaidžios medžiagos. Kai kurie multifokiniai kontaktiniai lęšiai gali būti nešiojami tik vieną dieną (vienadieniai lęšiai), panaudojus juos, reikia išmesti ir sekančią dieną naudoti naują porą. Jei norite nešioti ilgiau, rinkitės mėnesinius multifokinius kontaktinius lęšius. Pravartu rinktis lęšius, pagamintus iš silikono hidrogelio, nes jie pasižymi geru deguonies pralaidumu, užtikrindami akių sveikatą, išskirtiniu regėjimo aštrumu ir komfortu. Lęšius lengva įsidėti.

multif

Mėnesiniai multifokiniai kontaktiniai lęšiai, sukurti sėkmingam lęšių parinkimui įvairaus amžiaus žmonėms. Su jais patogu skaityti, dirbti prie kompiuterio, naudotis mobiliuoju telefonu, žiūrėti televizorių, sportuoti, vairuoti ir t.t. Jie – pralaidūs deguoniui, todėl Jūsų akys jausis gerai ir atrodys sveikos. Lęšių paviršius yra lygus, dėl šios priežasties ant jų kaupiasi mažiau apnašų, o tai sąlygoja akių sveikatą ir komfortą. Dėl aukšto deguonies pralaidumo kai kuriuos mėnesinius kontaktinius lęšius, gydytojui leidus, galima nešioti iki 6 parų neišsiimant. Lęšių sudėtyje yra vandens, todėl kontaktinių lęšių nešiotojas gerai jaučiasi ilgą laiką, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, kurių akys linkusios sausėti.

Jei dvejojate, kuriuos multifokinius kontaktinius lęšius pasirinkti, akių gydytojas arba optometrininkas Jums tinkamai parinks kontaktinių lęšių tipą.

Šie lęšiai – puikus sprendimas esamiems ir naujiems kontaktinių lęšių nešiotojams. Net jei niekada nenešiojote kontaktiniu lęšių, Jūs nustebsite, kaip natūraliai ir patogiai galima jaustis, mėgautis aktyviu gyvenimu, galimybe be jokių rūpesčių džiaugtis puikia rega. Norėdami išvengti  diskomforto jausmo žiūrint iš arti, rinkitės multifokinius kontaktinius lęšius. Įvertinkite multifokinių kontaktinių lęšių pliusus ir išsirinkite sau tinkamiausius!

Straipsnio autorė: UAB „Optometrijos centras“ optometrininkė Eslanda Kinderevičienė

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
Last post of the site
Meniu